HAVA DURUMU

CANKIRI
Korgun Sevgi Evleri, Eldivan Çocuk Yuvası ve Çankırı Yetiştirme Yurdu Çocukları Feshane'de


Sayın Valimiz Vahdettin Özcan ve Eşi Leyla Özcan Hanımefendi’nin önderliğinde Çankırı Tanıtım Günleri etkinliğine katılmak ve İstanbul’un tarihi ve turistik mekanlarını görmek üzere İstanbul’a getirilen Korgun Sevgi Evleri çocukları doyasıya iki gün geçirdiler.

Çankırı Tanıtım Günleri etkinliğine katılmak ve İstanbul’u gezmek üzere 27 Eylül günü İstanbul’a gelen 6 kız, 7 erkek olmak üzere 13 öğrenci, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun katılımı ile yapılan Çankırı Tanıtım Günleri açılışına katıldılar.

Feshane’de Valilik standında Vali Özcan’ın konuğu olan çocuklar, diğer stantları da gezdiler. İstanbul’da yaşayan Çankırılılar tarafından ilgi ile karşılandılar.

Vali Özcan’ın Eşi Leyla Özcan ve oğlu Talha Özcan ile birlikte Haliç Sosyal Tesisleri’nde deniz kenarında güzel bir öğle yemeği yiyen öğrenciler, Miniatürk’ü gezdiler. Miniatürk’te gördükleri Topkapı Sarayı’nın orijinal halini merak ederek Topkapı Sarayını görmek istediler.

Topkapı Sarayı’nı büyük bir merakla gezen çocuklar hayranlıklarını gizleyemediler. Ertesi gün Beyoğlu LC Waikiki Mağazasında gönüllerince alışveriş yaptılar. Akvaryum’u gezip eğlenerek unutamayacakları iki gün geçiren öğrenciler, Feshane’ye gelerek Vali Özcan ve Eşi Leyla Özcan’a ve geziye destek veren kuruluşlara teşekkür ettiler.

Öğrencilerin İstanbul gezisine, Valimiz Vahdettin Özcan, Çankırı Yunus Marketler Zinciri, LC Waikiki Mağazası, Çankırı Güven Turizm katkıda bulunarak gezinin gerçekleşmesini sağladılar.

Öğrencilerimizin İstanbul Gezisi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Demet Bostancı tarafından organize edilerek gerçekleştirildi.© 2012 Çankırı Valiliği.


Tel: 0 (376) 213 11 01
Faks: 0(376) 213 35 00

T.C.Çankırı Valiliği Resmi Web Sitesi© 2012 - Bütün Hakları Çankırı Valiliğine aittir.
Site Düzenleme : Çankırı Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü


Yazılım ve Tasarım : Umut COŞKUN

» Online :9 |  » Bugün :117 |  » Dün :948 |  » Toplam : 842760