HAVA DURUMU

CANKIRI
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 2013'de Proje Alımına Başlayacak


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Çankırı İl Koordinatörlüğü 15.02.2012 tarihinde göreve başlamış olup, eğitimlerin alınması ile birlikte İl Koordinatörlüğü Binasında Nisan ayı itibariyle faaliyete başlamıştır.1 İl Koordinatörü, 33 uzman ve 6 destek personeli olarak görev yapmaktadır.

Bu süreçten itibaren iki Öz Değerlendirme ve bir Ulusal Akreditasyon Sürecini başarıyla tamamlayıp AB Komisyonu Yetki Devri Süreci için, ikinci faz illeri olarak göreve başlayan 22 ilden örnekleme yoluyla seçilen 9 il arasında yer almış bulunmaktadır. Bu Yetki Devrini ise 9 il arasında ikinci olarak başarıyla tamamlamıştır.

AB Komisyonundan Yetki Devri ile ilgili olarak resmi yazının gelmesini takiben, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğünce çağrı ilanları kapsamında, proje alımına başlayacaktır. Bu sürecin yaklaşık olarak 2013 yılının ilk aylarında tamamlanması beklenmektedir.IPARD Programı (Kırsal Kalkınma Programı) kapsamında birtakım modifikasyonlar yapılmış olup, 19 Eylül 2012 tarihinde resmi olarak Komisyon tarafından onaylanmıştır.

Bu modifikasyonlar kapsamında, tüm tedbirlerin tüm illerde uygulanması kararı sonucunda, destekleyeceğimiz tedbirlere eklemeler yapılmıştır. Ayrıca Süt ve Et Üreten Tarımsal İşletmeler ve Kırsal Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi Tedbirlerinde traktör alımlarının da desteklenmesi kararlaştırılmıştır. Çankırı İlinde desteklenecek tedbirler, kapasiteler, minumum ve maksimum hibe miktarları aşağıda belirtilmektedir.

                                          Vahdettin ÖZCAN

                                          Çankırı Valisi  

Dosyalar


© 2012 Çankırı Valiliği.


Tel: 0 (376) 213 11 01
Faks: 0(376) 213 35 00

T.C.Çankırı Valiliği Resmi Web Sitesi© 2012 - Bütün Hakları Çankırı Valiliğine aittir.
Site Düzenleme : Çankırı Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü


Yazılım ve Tasarım : Umut COŞKUN

» Online :2 |  » Bugün :70 |  » Dün :1330 |  » Toplam : 847942