Faaliyet Raporu


ÇANKIRI VALİLİĞİ ETİK KOMİSYONU FAALİYET RAPORU

1- Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin yayımından itibaren 3 ay içinde tüm personelimize "Etik Sözleşme" okutulup imzalatıldıktan sonra özlük dosyalarına konulmuştur.

2- Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 23 üncü maddesi gereği göreve yeni başlayan personelimize de "Etik Sözleşme" okutulup imzalatılarak özlük dosyalarına konulmaktadır.

3- Her yıl I. ve II. Dönem Valiliğimizde düzenlenen Hizmet İçi Eğitim programlarında personele "Yolsuzlukla Mücadele ve Etik" konulu eğitim verilmiştir.

4- Etik kültürünün ve bilincinin geliştirilmesi amacıyla 25-31 Mayıs Etik Haftası etkinliklerinde kullanılmak üzere Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından hazırlanan afişler kurum ve kuruluşlarda uygun görülecek yerlere asılmak üzere dağıtımı yapılmıştır.

5- Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu ve Avrupa Konseyi iş birliği ile yürütülen " Türkiye'de Yolsuzluğun Önlenmesi İçin Etik Projesi" kapsamında 1- 4 Haziran tarihleri arasında Samsun'da düzenlenen Etik Liderlik Seminerine ilimizden Vali Yardımcısı Murat Soylu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Haskılıç, İl Emniyet Müdürü Nurettin Örnek, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakoç katılmışlardır.© 2012 Çankırı Valiliği.


Tel: 0 (376) 213 11 01
Faks: 0(376) 213 35 00

T.C.Çankırı Valiliği Resmi Web Sitesi© 2012 - Bütün Hakları Çankırı Valiliğine aittir.
Site Düzenleme : Çankırı Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü


Yazılım ve Tasarım : Umut COŞKUN

» Online :4 |  » Bugün :69 |  » Dün :819 |  » Toplam : 724189